Особливості чорничного сезону-2017

dsc_0035Рекордного збору чорниці цього року на Волині не чекають. Лісівники пояснюють неврожай погодними умовами. Однак цьогорічна дрібна ягода не менш затребувана, як і минулорічна крупна. В цьому сьогодні переконалися журналісти всеукраїнських телеканалів та друкованих видань під час прес-туру, що відбувся на базі ДП «Цуманське ЛГ».

Продовжити читання→

Лісівники роблять усе, щоб не допустити пожежі

unnamedЛісова пожежа – страшна стихія, проти якої людина часто безсила. А втім майже завжди виникає вона з вини людини: необережне поводження з вогнем, непогашене багаття, необачно кинутий сірник чи недопалок у суху траву… Наслідки та втрати від пожежі у лісі – жахливі. І для екосистеми, і для місцевого населення, і для лісового господарства.

Продовжити читання→

Вітання Олександра Кватирка з Днем Конституції

0681ad4986c2f6ec3b4273e94e5f662c28 червня – день, який кожен українець має вважати справді святом. Бо прийняття Конституції нашої країни для всіх нас разом і кожного окремо означає право бути повноцінним громадянином держави, в якій живемо.

Прийняття Основного закону закріпило правові основи нашої незалежної країни, її суверенітет і територіальну цілісність. Саме тому ми беззаперечно впевнені, що законно нині відстоюємо державні кордони.

Продовжити читання→

У процесі ведення лісового господарства, як і в самих лісівників, немає періоду спокою

screenshot_7Вичерпні відповіді про те, що кожному з нас необхідно знати  про ліс, як не нашкодити зеленим легеням планети, перебуваючи у лісі в пожежонебезпечний період, про особливості ведення лісогосподарської діяльності, питання власності лісів та відповідальності за користуванням ними – у телепередачі “Варто знати”, де начальник відділу лісового господарства Волинського ОУЛМГ Борис Бабеляс відповідає на запитання журналістки Волинського телебачення Вікторії Черв’як. 

Продовжити читання→

Чому і кому у волинському лісі працюється… з медом

dsc_0034Чому волинським лісівникам живеться з медом? Бо вони традиційно, крім основних лісогосподарських завдань, знаходять час, сили і бажання для створення пасік, піклування про бджіл, які віддячують солодким продуктом.

Продовжити читання→

Підходить до завершення конкурс дитячих творів та малюнків «Людина і ліс»

dsc_0839Конкурс традиційно виявився успішним. На розгляд журі у державні лісогосподарські підприємства надійшло по кілька десятків учнівських робіт. Три кращих із кожного лісгоспу було передано на розгляд комісії у Волинське ОУЛМГ. Тож уже зовсім скоро буде підбито підсумки конкурсу на обласному рівні.

Продовжити читання→

Обласний семінар працівників кадрових служб (ВІДЕО)

3456Як вже зазначалося, нещодавно на Закарпатті відбувся семінар працівників кадрових служб обласних лісоуправлінь. Там, зокрема,  була висловлена пропозиція провести подібні семінари в областях. Відтак на Волині, при ОУЛМГ, відбувся такий захід. Час, який не стоїть на місці, змушує кадровиків бути в курсі нововведень, проводити свою роботу у відповідності до вимог та фахово. https://youtu.be/vTo9_FsrUvY Продовжити читання→

Будьте у лісі… людьми. Не перетворюйтеся у вогняну загрозу!

dsc_0688Рання весна цього року переросла у справжнє літо. Тож поки відпочивальники смажать у лісі шашлики, лісівники посилено патрулюють лісові масиви та перебувають у постійній «бойовій готовності».

Ще з другої половини квітня розпочався пожежонебезпечний період, коли для лісівників найважливішим стає – не допустити пожеж у зелених масивах, а у випадку їх виникнення – вчасно локалізувати.

Продовжити читання→

Лісівники допомогли лосисі знайти загублене дитинча

krasota-prirody-alyaski-12Надзвичайна подія сталася на території Гірницького лісництва, в урочищі Буяново, тижнів два тому. Пастухи, що  саме там пасли худобу, побачили лосиху з малесеньким лосеням, які переходили з одного лісового масиву у інший через меліоративний канал. Як говорили вони, диких звірів помітив і бродячий пес, який кинувся за ними вслід. Лосенятко застрягло у каналі, а лосиху пес погнав далі. Пастухи кинулися рятувати лосеня, витягли його з каналу,  і перед ними постало питання: що ж робити далі? За порадою звернулися до майстра лісу Анатолія Колядюка та єгера Володимира Октисюка, а ті у свою чергу – до державного мисливствознавця ДП «Ратнівське лісомисливське господарство» Миколи Старушика. Зазвичай,   як проінформував Микола Сергійович,  спрацьовує материнський інстинкт і лосиха має повернутися за дитям. Так і було.

Продовжити читання→