У Любомльському держлісгоспі оперативно затримали лісозлодія

dacc54c7207467952eb33e27e8047219_xlУ минулу неділю, коли усі люди відпочивали, 0 15 годині дня до лісничого Головнянського лісництва Сергія Бліндарука пролунав дзвінок-повідомлення: у лісі в урочищі Чубиха, що за селом Черемошна Воля, у кварталі 12 працює бензопила… Повідомив про це добрий чоловік, котрий поблизу збирав гриби.

Лісничий оперативно зреагував, зібрався і, попри те, що вказане місце інциденту було не близько, уже за 15 хвилин був там. Дорогою швидко видзвонив і забрав ще двох майстрів лісу – Володимира Литвинюка та Павла Шума. Тихцем прибули туди, звідки доносився звук бензопили. На місці «працювали» троє. Двом вдалося втекти, третього спільними зусиллями затримали.

Ним виявився житель села Сукачі сусіднього Старовижівського району – Андрій С, який, до речі, уже не вперше попадається на лісозлодійстві. Лісопорушник, котрий спритно тікав із пилкою, якою ще кілька секунд тому зрізав могутнього дуба, усіляко відмовлявся від скоєного. Розповідав працівникам поліції, яких викликали пізніше, та оперативній групі охороні захисту лісу ДП «Любомльський лісгосп», що мовляв, збирав гриби, а тут на нього троє напали… Цікаво, невже у цій стороні ростуть такі гриби-велетні, що їх уже й бензопилою треба зрізати?
Лісова охорона спільно із представниками поліції провели слідчі дії, оглянули місце незаконної рубки. Наслідок сумний – 4 зрізаних дуби та 4 граби. Дерева діаметром понад 60 сантиметрів. За словами Сергія Бліндарука, це єдине місце у Головнянському лісництві, де є дуби, віком понад сто років. І їх уже завдяки таким «добродіям» поменшало. А поблизу пнів правоохоронці того дня знайшли понад 10 білих красенів-грибів.
За фактом скоєного лісопорушення складено протокол, та відкрито кримінальне провадження, проводиться розслідування. Збитки, нанесені лісовому господарству становлять 54 тисячі гривень.

Прес-служба ДП «Любомльський лісгосп»