Кількатисячні премії, грамоти та цінні подарунки – волинські лісівники привітали переможців конкурсів

dsc_0312Вже традиційно у ці першовересневі дні волинські лісівники ідуть у підшефні навчальні заклади.

Адже державні лісогосподарські підприємства та школи єднає давня дружба: вчителі й учні допомагають створювати лісові насадження, доглядати і берегти їх від засмічення та пожеж. А ще у сьогоднішніх школах навчаються майбутні колеги лісівників, що з роками прийдуть у галузь, замінять старших на відповідальних ділянках роботи. Тому керівництво Волинського ОУЛМГ, особисто його начальник Олександр Кватирко, Товариство лісівників України разом з освітянами приділяють надзвичайно велику увагу профорієнтаційній роботі.

З цією метою створено понад 40 учнівських лісництв і їх кількість заплановано збільшити до 60, цього року було оголошено і проведено 4 обласних профорієнтаційних конкурси – на кращий твір і малюнок на тему «Людина і ліс», на кращий проект дендрологічного парку, скверу чи пам’ятної алеї (для територій дитячих садків, шкіл, Будинків культури чи клубів, храмових комплексів, меморіалів, громадсько значимих місць, сіл, селищ, містечок) та на кращий малюнок на тему «Охорона праці та безпека виконання робіт у лісовій галузі очима дітей». Більшість переможців за традицією працівники управління, представники державних підприємств нагороджують на урочистих лінійках, присвячених Дню знань. Не став винятком і цьогорічний першовересень.

dsc_0029

Городоцька школа – переможець

Найголовнішу нагороду – 1 місце і грошову премію у розмірі 5 тис. грн виборов за зайняте перше місце в обласному конкурсі серед учнівської молоді на кращий проект дендрологічного парку, скверу, пам’ятної алеї учнівський колектив 8 класу (керівник Терещенко Н. М.) НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ с. Городок» Прилісненської ОТГ Маневицького р-ну – ДП «Городоцьке ЛГ» за чудові проекти рокарію та квіткової мозаїки.

img_20170901_181959

img_20170901_181358-1

– Городок – один із найстаріших населених пунктів України, – каже голова  обласної організації Товариства лісівників України Борис Бабеляс. – Тут Ліс люблять, про нього дбають, дорожать працею лісівників. Школа тут хоч і сільська, невеличка, але творчий потенціал її учнів і вчителів – надзвичайно високий.

На свято Першого дзвоника, крім голови обласної організації Товариства лісівників України Бориса Бабеляса, до школярів завітали також директор ДП «Городоцьке ЛГ» Віктор Данилюк та голова профспілкової організації лісгоспу Олена Некрашевич. Попри головну нагороду обласного конкурсу, вручено ще заохочувальні премії лісогосподарства багатьом активним маленьким лісівничим – творцям великого лісу.

 

Урок Лісу в новому класі

Та, мабуть, найбільшою «лісовою подією» для освітян Волині став візит працівників ДП «Поліське ЛГ» до ЗОШ І-ІІІ ст. с. Старий Чорторийськ Маневицького р-ну. Школа, у якій цьогоріч навчатиметься 211 учнів, знаходиться не тільки в найстарішому населеному пункті України, адже село трохи молодше за Київ і значно старше за Москву, а й поряд з унікальним чоловічим монастирем, а ще – через поля і річку Стир – Рівненською атомною електростанцією. Не дивно, що саме до цієї школи прикута пильна увага всієї України та європейських країн. Звісно ж, і волинські лісівники не обминають увагою цей навчальний заклад. Цієї весни тут було утворене учнівське лісництво, а до 1 вересня лісівники ДП «Поліське ЛГ» підготували спеціалізований профорієнтаційний клас.

dsc_0245 dsc_0189

– Дирекція школи виділила під учнівське лісництво одну із найпросторіших класних кімнат, – розповідає головний лісничий ДП «Поліське ЛГ» Володимир Мирка. – До нового навчального року ми провели тут капітальний ремонт. Підлогу, перш аніж фарбувати, довелося поциклювати, стільки шарів фарби зібралося. Довели до порядку стелю і стіни, закупили для кабінету сучасну стінку, подбали про наочне оформлення.

Разом з директором школи Оксаною Брик та керівником учнівського лісництва Ольгою Вейною обходимо класи. Впиняємось біля меморіальної дошки випускнику школи Дмитрові Брику, що поліг, захищаючи Україну, віддаючи шану герою. Скрізь пахне фарбою та затишком. Стіни коридору вже «вбрані» офіційними дошками з розкладом, планами освітянських заходів, різноманітною документацією, світлинами відмінників та відомих випускників школи, творчими доробками учнів.

dsc_0003 dsc_0193 dsc_0402

Разом зі школярами на свято першого дзвоника прийшли їх батьки і рідні. Поліське лісогосподарство представляли головний лісничий Володимир Мирка, інженер охорони та захисту лісу Руслан Шпота і майстер 4 майстерської дільниці Чорторийського лісництва Іван Шулипа, до речі, останній – випускник школи, що після закінчення Шацького лісоколеджу ім. Валентина Сулька повернувся у рідне село, став працювати лісівником. Серед почесних гостей також начальник управління регіонального розвитку Маневицької райдержадміністрації Олександр Турик, випускник 1955 року і представник повстанського роду Колбунів – Зосим Потапович. Вони привітали учнів, вчителів, всіх працівників школи, батьків із початком навчального року, а Володимир Мирка, зокрема, ще й вручив грамоту і 1200 грн Тарасу Вейні за зайняте друге місце в обласному конкурсі малюнків на тему «Людина та ліс», побажавши школяреві відмінних успіхів у навчанні та лісівничого гарту.

А ще всі залюбувалися першокласниками. Їх у Старочорторийській школі цього року аж чотирнадцять – Валерій Байцим, Іван Бугай, Артем Джус, Анастасія Карпович, Анна Лобуцька, Артем Михальчук, Кирило Мороз, Арсен Оксенюк, Діана Палій, Дмитро Палій, Вероніка Речун, Дарина Рубчинська, Емілія Чеб та Анастасія Шулипа.

Перший урок відбувся і у старшокласників. Його тема «Україна – незалежна і суверенна держава».

Відтак юні лісівники зібралися на урочисте відкриття класу Чорторийського учнівського лісництва. Головний лісничий ДП «Поліське ЛГ» Володимир Мирка, директор школи Оксана Брик та керівник учнівського лісництва Ольга Вейна перерізали стрічку. Учнівське лісництво, що прописалося у школі, вразило усіх і затишком, і простором, особливо ж – наочним оформленням. Тут дорослі і юні лісівники провели спільний урок лісу. Його відкрив прес-секретар Волинського ОУЛМГ Сергій Цюриць, який передав вітання від начальника лісоуправління Олександра Кватирка, розповів про любов Лісу до людей. А ще представив гостей – заслуженого лісівника України №1 Володимира Мирку, недавнього АТОвця, інженера охорони та захисту лісу Руслана Шпоту і випускника Старочорторийської школи, а відтак і Шацького лісоколеджу ім. Валентина Сулька, а нині майстра 4 майстерської дільниці Чорторийського лісництва Івана Шулипу.

Урожайний вересень на… подарунки

Малюють ліс, пишуть про природу, проектують майбутні зелені куточки учні Любомльщини і за це отримують нагороди.

Першого дня осені традиційно урожаї-подарунки збирали у школах Любомльського р-ну: за свої, у творчих трудах проявлені таланти, школярі від лісівників Любомльського держлісгоспу отримали заслужені нагороди.

Серед клопотів та круглорічних завдань щороку у лісовій галузі виокремлюється місце та час на проведення учнівських конкурсів. Вони націлені на виявлення творчих дітей, виховання любові та поваги до лісу, бережливого ставлення до навколишнього середовища, розуміння праці лісівника та ближчого знайомства і пізнання юними роботи у лісовому господарстві. У підсумку і свої таланти, і працьовитість, і небайдужість показали учні районних шкіл, спочатку взявши участь у районному, а потім в обласному етапах і непогано себе зарекомендували.

Вперше цього року відбувся конкурс серед учнівської молоді на кращий проект дендрологічного парку, скверу чи пам’ятної алеї. Була нагода продемонструвати, які місця хотіли б оновити і як саме бачать територію для озеленення, спробувати себе у ролі такого популярного сьогодні ландшафтного дизайнера. Хорошу оцінку в області здобуло Куснищанське учнівське лісництво, яке діє при районному будинку школяра. Група вихованців старших класів та їхній керівник Петро Антонюк створили проект «Озеленення пам’ятної алеї меморіалу воїнам Великої вітчизняної війни, які загинули, визволяючи село Куснище». Як нагороду отримали грамоти від обласної організації Товариства лісівників України, Любомльського держлісгоспу, грошову премію та, сподіваємось, наснагу на подальші здобутки.

Молодші природолюби цього ж шкільного лісництва взяли участь у лісівничо-профільному конкурсі малюнків на тему: «Охорона праці та безпека виконання робіт у лісовій галузі очима дітей». У районному етапі були відзначені роботи Наталії Пушкін та Вікторії Романюк.

Завітавши до призерів Куснищанської школи на урочисту лінійку, зі святом Першого дзвоника привітав інженер лісових культур ДП «Любомльське ЛГ» Іван Каліщук та вручив подарунки.

Є переможці і у традиційному конкурсі творів та малюнків на тему «Людина і ліс». У районі відзначені за малюнки та нагороджені подарунками учениці початкових класів Головненської школи: Ольга Оксентюк, Вікторія Верещук, Уляна Задерей. Від лісгоспу має відзнаку за твір семикласниця із с. Полапи – Анна Водько. А також у День знань отримали цінні призи та грамоти учениці Любомльської ЗОШ №2, які посіли призові місця в обласному етапі. Так, І місце здобула Анастасія Мохнюк за малюнок «В гармонії з природою», ІІ – Мирослава Маслянка за твір «Капосник».

– Нагородження – дуже приємні миті, тому запрошуємо усіх до дружби з природою і навколишнім світом, – звертаються до дітей і їх батьків лісівники. – Приєднуйтесь та активно беріть участь наших турнірах. Конкурси проводитимуться щороку, про них будемо повідомляти. Ліс – краса, досконалість, натхнення. Ну як тут не творити?!

 

Цифрові фотоапарати

1 ВЕРЕСНЯ – День знань – особливе свято! Завжди яскраве, насичене емоційністю та хвилюючою атмосферою.

20170901_092407

– Разом з учнями ці хвилювання відчули і працівники ДП «Колківське ЛГ», котрі побували на шкільному святі, – каже директор ДП «Колківське ЛГ» Олександр Чернишин. – Подарункові сертифікати для придбання цифрових фотоапаратів отримали керівники Колківського, Годомицького, Четвертянського та Рудниківського шкільних лісництв. У цей день від всієї душі хочеться побажати успіхів у навчанні та щоб новий навчальний рік приносив тільки приємні враження. Нагороди переможцям конкурсу «Людина і ліс», конкурсу малюнків на тему «Охорона праці» були вручені ще на святі останнього дзвоника, а цього першовересня лісівники були також зі школярами.

На перший дзвоник до своїх підопічних завітали лісівники ДП «Ратнівське ЛМГ», ДАП «СЛАП «Ратнеагроліс», ДП «Маневицьке ЛГ», ДП «Камінь-Каширське ЛГ», ДП «Любешівське ЛМГ», ДП «СЛАП «Любешівагроліс», ДП «Шацьке УДЛГ», ДП «СЛАП «Рожищеагроліс», інші лісогосподарства.

 

Про переможців

Попри учнів Городоцької ЗОШ, які вибороли І місце і премію 5000 грн, в обласному конкурсі на кращий проект дендрологічного парку, скверу чи пам’ятної алеї за зайняті другі місця (3000 грн) нагороди отримали учень 7 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Ясенівка Рожищенського р-ну Юрій Антонюк (керівник вчитель біології Патійчук В.О.) (ДП «СЛАП «Рожищеагроліс») за проект дендрологічного парку с. Ясенівка та учениця 8 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Боголюби Луцького р-ну Каріна Михальчук (керівник: вчитель біології Віра Суханова) за проект «Ландшафтний дизайн шкільного подвір’я» ЗОШ І-ІІІ ст. с. Боголюби Луцького р-ну (ДП «Ківерцівське ЛГ»), за зайняті треті місця (1000 грн ) відзначені учень 8 класу НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» с. Видраниця Тарас Шевчик (керівник: педагог-організатор НВК с. Видраниця) за проект «Ландшафтний дизайн громадського місця відпочинку «Вишибина» с. Видраниця Ратнівського району (ДП «СЛАП «Ратнеагроліс»), колектив учнівського лісництва Будинку школяра при Куснищанській ЗОШ І-ІІІ ст. ДП «Любомльське ЛГ» (керівник: Антонюк Петро Сергійович) за проект «Озеленення пам’ятної алеї меморіалу воїнам Великої вітчизняної війни, які загинули, визволяючи с. Куснище» та загальноосвітню школу І-ІІ ст. с В’язівне Любешівського р-ну (ДП «СЛАП «Любешівагроліс) за проект на тему: «Квіткове намисто шкільного скверу».

В обласному конкурсі на кращий малюнок на тему «Охорона праці та безпека виконання робіт у лісовій галузі очима дітей» перемогла учениця НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія смт Шацьк» Ірина Дунець (ДП «Шацьке УДЛГ»). Їй на урочистій лінійці першого дзвоника грамоту і грошову премію у розмірі 1000 грн вручив лісничий Шацького лісництва ДП «Шацьке УДЛГ» Віктор Мелюх.

За зайняті другі місця в цьому ж конкурсі грамотами та преміями у розмірі 700 грн нагороджено учня ЗОШ І-ІІІ ст. м. Берестечко Горохівського р-ну Дмитра Подольця (ДП «Горохівське ЛМГ») та ученицю ЗОШ І-ІІІ ст. с. Нуйно Камінь-Каширського р-ну (ДП «Камінь-Каширське ЛГ»). За зайняті треті місця – вихованку зразкової студії «Дивосвіт» БДЮТ м. Берестечко Горохівського р-ну Валерію Сав’як (ДП «Горохівське ЛМГ»), ученицю загальноосвітньої школи смт Любешів Катерину Ковальчук (ДП «Любешівське ЛМГ»), учня першого класу ЗОШ І-ІІ ст. с. Поліське Старовижівського р-ну Богдана Музичука (ДП «Старовижівське ЛГ») відзначено грошовими преміями 400 грн кожного.

Були нагороджені і переможці обласних конкурсів на кращий твір та дитячий малюнок на тему «Людина та ліс». У конкурсі малюнків за перше місце цінним подарунком вартістю до 1500 грн нагороджено ученицю 3 класу Любомльської районної гімназії, вихованку студії образотворчого мистецтва при районному будинку школяра «Етюд» (ДП «Любомльське ЛГ») Анастасію Мохнюк, за зайняте друге місце – учня 4 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Старий Чарторийськ Маневицького району Тараса Вейну (ДП «Поліське ЛГ», 1200 грн), за третє місце цінним подарунком вартістю до 1000 грн працівники ДП «Ратнівське ЛМГ» відзначили ученицю 4-Б класу ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 смт Ратне імені М. Заліпи Тетяна Матвіюк. У конкурсі творів переміг учень 8-В класу Луцької гімназії №4 імені Модеста Левицького Дмитро Руднік (ДП «Ківерцівське ЛГ»). Його чекає цінний подарунок вартістю до 1500 грн. За зайняте друге місце цінним подарунком вартістю до 1200 грн нагороджено ученицю 7 класу Любомльської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Мирославу Маслянку (ДП «Любомльське ЛГ»), за зайняте третє місце учениці 8-Б класу ЗОШ І-ІІІ ст. №2 смт Ратне імені М. Заліпи Юлії Касянчук ДП «Ратнівське ЛМГ» вручило цінний подарунок вартістю до 1000 грн.

Тож цього першовересня колективи лісогосподарств не тільки відвідали навчальні заклади, а й підтримали лісівничий вибір нашого майбутнього і добрим словом, і подарунками, і лісівничою дружбою. За умовами конкурсу і згідно наказу начальника Волинського ОУЛМГ преміювання переможців обласних етапів конкурсів проведено за рахунок обласної організації Товариства лісівників України та держлісгоспів.

Лісівники Волині дорожать дружбою з дітьми та освітянами і надалі робитимуть усе можливе, аби вона міцнішала і приносила обопільну радість.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ

2_21245407_499212693765695_1083267619_n 20170901_102141 dsc_0460 dsc_2235 dscn6791 image-0-02-05-535beff9bfe5741e2d72e5a5e0c012c9b1cd4a86c0c1576833a7017b5338eccd-v img_6040 %d1%81-%d0%ba%d0%be%d1%80%d1%82%d0%b5%d0%bb%d1%96%d1%81%d0%b8-1