Учасники екологічної ліги прислухалися до пропозицій волинських лісівників

%d0%b5%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%b3%d1%96%d1%8f1Сьогодні представники влади та науки обговорювали «Екологічні проблеми Волинської області та шляхи їх розв’язання на засадах збалансованого (сталого) розвитку». Засідання відбулося у форматі круглого столу за участі заступника голови Волинської облдержадміністрації Сергія Кошарука, голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяни Тимочко, начальника управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА Дмитра Новохатського.

До обговорення долучилися перший заступник начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк, завідувач сектору охорони і захисту лісу Волинського ОУЛМГ Руслан Войцеховський.

Зокрема йшлося про те, що шкода, яку довкіллю Волині завдають своєю діяльністю промислові та сільськогосподарські підприємства, уже досить значна і відчутна. Не менш негативно впливає також нераціональне природокористування.

Під час засідання обговорювалися пропозиції до Стратегії сталого розвитку Волинської області до 2020 р., стан водних ресурсів області та можливості розширення природно-заповідних територій, перспективи розвитку біоенергетики, йшлося про специфіку залучення молоді до природоохоронної діяльності, виділення земель для користування надрами.

Піднімалися питання раціонального використання природних ресурсів, про ситуацію та шляхи вирішення екологічних проблем доповідали науковці та представники громадських організацій.

Однією із найбільш обговорюваних стала проблема всихання соснових насаджень на території Волинської області. Про нинішній стан ситуації та шляхи вирішення проблеми, які активно впроваджують у своїй діяльності волинські лісівники, доповів Віктор Сахнюк.

Зокрема перший заступник начальника управління подякував депутатам Волинської обласної ради за те, що прислухалися до думки лісівників і під час 15-ї сесії облради прийняли рішення звернутися  до Кабінету Міністрів та Верховної Ради України щодо необхідності внесення змін до нормативно-правових актів із метою забезпечення збереження лісового фонду України. Це, зазначив доповідач, для лісівників нині є визначальним і дуже важливим.

– По суті, це перший, серйозний результат нашої дворічної роботи у цьому напрямку, – зазначив Віктор Сахнюк і повідомив учасників засідання про те, що площі осередків всихання лише через заселення деревостанів верхівковим короїдом на Волині нині становлять 7319 га. Така картина виникла, незважаючи на вже проведені санітарні заходи, що зроблено на площі 4818 га.

Підсумком заходу стало ухвалення резолюційного рішення, яким, зокрема, з метою збільшення площ лісових насаджень передбачалося доручити Волинському обласному управлінню лісового та мисливського господарства здійснити заліснення земель, не придатних для використання в сільському господарстві, деградованих та малопродуктивних.

Проте, як зазначив завідувач сектору охорони і захисту лісу Волинського ОУЛМГ Руслан Войцеховський, виконання такої вимоги гальмується законом. Адже в земельному законодавстві не прописана процедура зміни цільового призначення земель. Тож, відповідно, сільськогосподарські землі у користування лісівникам не передаються через відсутність правого механізму.

Це питання, зазначив доповідач, гостро стоїть в усій Україні. І волинські лісівники також неодноразово піднімали його на всіх рівнях. Адже державні лісогосподарські підприємства, підвідомчі ВОУЛМГ, мають достатні потужності, щоб провести заліснення та необхідні догляди на цих територіях області або ж провести необхідні заходи зі сприяння природному поновленню. Тож у підсумку учасники наради погодилися, що це «лісове» питання також потребує врегулювання на рівні держави.

Щодо необхідності врегулювання ситуації із всиханням соснових насаджень на Волині, то учасники заходу однозначно погодилися із пропозиціями працівників лісової галузі області. Зміни до відповідних нормативно-правових актів, запропоновані лісівниками Волині, будуть опубліковані у черговому номері профільного видання «Екологічний вісник».

Прес-служба Волинського ОУЛМГ